Слово завідувача

                 Шановні абітурієнти, студенти, співробітники і колеги!

Вашому поколінню випала доля жити і творити у незвичайний час – перехід від індустріальної до постіндустріальної ери розвитку суспільства. Суспільство, як специфічний організм  розвивається за визначеним алгоритмом, успішне протікання якого залежить від керманичів різних рівнів, які глибоко та професіонально  володіють знаннями та досвідом управління ланками –  підприємство, галузь, національна та світова економіка.

Кафедра менеджменту і логістики є провідною випусковою кафедрою Одеського національного технологічного університету, здійснює підготовку  найбільш чисельної категорії фахівців за спеціальністю 073 «Менеджмент». Кафедра готує фахівців з 1950 року, має тісний зв’язок з підприємствами національної економіки,  представлена знаними як на національному так і на світовому рівні науковцями.

Менеджер – це унікальна професія. Менеджер – це найманий професійний управляючий підприємства; фахівець в області управління виробництвом; особа, здатна розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі професійної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов. А менеджмент – це управління, завідування, організація, сукупність сучасних принципів, методів, коштів і форм управління виробництвом і збутом продукції з метою підвищення їхньої ефективності й збільшення прибутку.

Ця професія вимагає постійного вдосконалення знань, розвитку практичних навичок швидкого реагування на всі зміни, що відбуваються, підвищеного інтересу до самоосвіти, високого рівня самодисципліни. Саме професіоналізм, відповідальність, ініціатива й заповзятливість менеджерів здатні у будь-якій складній ситуації забезпечити підприємству успіх і прибуток, високу ефективність реалізованої практичної діяльності.

Протягом навчання в ОНТУ за спеціальністю 073 «Менеджмент» здобувачі мають змогу опанувати обов’язкові та вибіркові освітні компоненти загальної та професійної підготовки, сформувавши індивідуальну освітню траєкторію.

Велика увага приділяється не лише набуттю hard skills майбутніми менеджерами, але й soft skills, що передбачають опанування та ефективне використання комунікативних та управлінських навичок, наприклад: формування результативної взаємодії, робота в команді, вміння слухати та «чути» співрозмовника, проведення переговорів, навички переконання, ораторське мистецтво, проведення презентацій, ведення дискусій, вирішення проблем, прийняття рішень, лідерство, навчання інших, мотивування, створення ефективних команд з урахуванням культурних відмінностей, вирішення конфліктних ситуацій тощо. Поняття «soft skills» пов’язане, в першу чергу, з тим, яким чином люди взаємодіють між собою, отже, дані навички однаково необхідні як для повсякденного життя, так і для професійної діяльності. Сучасні лідери на всіх рівнях, володіючи  професійними компетентностями, завжди спираються на соціальні навички, чи то демонструючи власний приклад, чи створюючи команди, делегуючи повноваження, чи вирішуючи конфліктні ситуації, чи практикуючи наставництво, коучинг, мотивуючи підлеглих.

Здобувачам вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент в ОНТУ пропонується не лише актуальні навчальні курси, сформовані із врахуванням сучасних вимог науки та практики, ринку праці, але й широкі можливості участі в різноманітних наукових, освітніх всеукраїнських та міжнародних проєктах, конкурсах. Заохочується ініціативність, креативність, інноваційність та надається всебічна підтримка в реалізації студентських ініціатив.

Показник якості управління – звичайні люди, що роблять незвичайні речі П. Друкер

З повагою завідувачка кафедри Ірина СЕДІКОВА

Про кафедру