Відкриті лекції

Економічне зростання забезпечується сьогодні, в першу чергу, технологічним розвитком, в основі якого лежить інноваційна складова. Тому особливої актуальності набуває інноваційний менеджмент, який розглядається як практичне керівництво з управління інноваційними процесами, що властиві будь-якій сучасній організацій.

28.10.2022 р. відбулась гостьова лекція професора Вищої Школи Економіки (Wyższa Szkoła Biznesu – National–Louis University, Польща) Валерія Окулича-Казаріна на тему “Інновації в менеджменті: економічний, соціальний та психологічні аспекти”.

На лекції були присутні здобувачі вищої освіти, аспіранти спеціальності 073 «Менеджмент», викладачі кафедри менеджменту і логістики Одеського національного технологічного університету, колеги з Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку, Одеського державного аграрного університету та Донецького національного університету ім. В Стуса (м. Винница).

Дана лекція проведена з метою допомогти здобувачам набути базових знань: понятійного та категоріального апарату; принципів, процесів, особливостей управління інноваціями та інноваційною діяльністю, функціонування інноваційної інфраструктури та національної інноваційної системи; структури, змісту, основних принципів реалізації інноваційних процесів; концепцій і методології стратегічного управління інноваційним розвитком підприємства тощо.

Зустріч пройшла у теплій атмосфері, викликала жвавий інтерес у здобувачів та викладачів. Дякуємо за співпрацю надзвичайно плідною та теплою.

З метою об’єднання зусиль щодо організації програм внутрішньої академічної мобільності для учасників освітнього процесу між Державним університетом інтелектуальних технологій і зв’язку, Одеським державним аграрним університетом та Одеським національним технологічним університетом 01.11.2022 р. о 1200 була проведена у гостьова лекції на тему: «Антикризове управління в світі останніх наукових досліджень лауреатів Нобелевської премії». На лекції були пристні здобувачів вищої, аспіранти спеціальності 073 «Менеджент».

Спікер лекції, Ігор Геннадійович Бритченко – доктор економічних наук,  професор Університету менеджменту безпеки в Кошицях (Словаччина).

Лекція була присвячена дослідженню сучасного етапу розвитку антикризового управління на макро- і мікрорівні та конкретних заходів протидії кризам. Особливу увагу спікер приділив висвітленню актуальних питань реструктуризації, реінжинірингу, управління ризиками й контролінгу, акцентувавши її на розробленні систем раннього запобігання кризам і економічної безпеки

20 вересня 2022 року відбулася зустріч заступника директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Ткачова Валерія Анатолійовича із здобувачами вищої освіти 3, 4 курсів спеціальності «Менеджмент» та  викладачами ОНТУ.

Спікер зустрічі виступив із темою «Інноваційні шляхи переміщення зернових вантажів у воєнний період». Інтерес до означеної теми підсилений проблемами блокування рф експорту української зернової продукції через порти України. 

За період військової агресії  АТ «Укрзалізниця» на безоплатній основі здійснили масові перевезення мирного населення з районів військових дій в безпечні райони, здійснює залізничне перевезення зернових вантажів до  пунктів перетину кордонів суміжних країн.

Втім із-за ряду організаційних проблем, ці перевезення занадто малі, щоб вчасно розвантажити елеваторні потужності України для прийняття зерна нового урожаю.

Наразі по кожному переходу створені робочі група з працівників Укрзалізниці щодо розробки та реалізації заходів збільшення обсягів перевезень через пункти прикордонних переходів з країнами ЄС. 

По закінченню зустрічі спікер відповів на численні питання студентів та викладачів. Організатори зустрічі подякували Валерія Анатолійовича за можливість зустрічі та професійний і глибокий аналіз ситуації з переміщенням аграрної продукції у військовий період.

Одеса – це місто з багатою історією, архітектурою, культурним життям. Але перш за все Одесу прославили люди, а точніше, Особистості з великої літери. У цьому місті народжувалося безліч відомих діячів культури і мистецтва, діяльність яких треба пам’ятати.

14 вересня 2022 р. студентам спеціальностей 073 «Менеджмент» та 281 «Публічне управління та адміністрування» була прочитана лекція на тему: «Видатні управлінці в історії і культури Одеси». Лекцію провів член правління Одеської обласної організації ветеранів органів Державної податкової служби України, член правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, почесний працівник туризму України Грисько Антон Станіславович.

Студенти мали можливість ознайомитись з історією розвитку міста з його першими видатними управлінцями: з засновником міста Де Рибасом Й. М., першим архітектором Ф. П. де Волланом, з першим градоначальником Арманом де Рішельє.

Під час проведення цього науково-комунікативного заходу студенти виявили особливу активність. На завершення заходу проф. Савенко І. І. подякував за змістовну лекцію, пізнавальну екскурсію у минуле м. Одеси та висловив побажання щодо подальшого співробітництва у напрямку виховання молоді.

Олександр Григоренко «Особливості світової логістики морських контейнерних перевезень».

Бадрі Гечбая «Особливості вищої освіти в Грузії та специфіка розвитку в умовах пандемії Covid-19»

Анна Тодорова «Кар’єрний шлях випускника спеціальності «Менеджменту»

Валерій Окуліч-Казарін, професор Вищої школи бізнесу Національного Університету Луіса (Польща). Тема лекції “Світові управлінські сиситеми”
Віктор Домінгес, директор юридичного департаменту «Група компаній Центр».
Тема лекції  “Управління юридичними ризиками в бізнесі”
Дмитро Пармаклі, доктор халібатат економічних наук, професор Комратського державного університету Республіки Молдови. Тема лекції “Використання графіків в економічних дослідженнях”

Зустрічі з фахівцями

Олександр Лайко “Публічне управління шляхи розвитку”