Колоквіум в рамках роботи наукової школи

Згідно з планом проведення посеместрових колоквіумів наукової школи «Актуальні напрями та новітні тенденції теорії та практики сучасного менеджменту» 25 квітня 2023 р. відбувся колоквіум на тему «Новітні тенденції сучасного менеджменту в системі вищої освіти в Україні» в он-лайн форматі.

На колоквіумі обговорювались проблеми розвитку системи менеджменту закладів вищої освіти у таких аспектах як, системне управління інноваційною діяльністю, сучасні тенденції стратегічного менеджменту, розвиток бізнес-процесів, формування ефективної організаційної культури, розвиток творчих здібностей менеджерів, було, що освіта дедалі більше стає високотехнологічною. Все, що відбувається у світі технологій, безпосередньо впливає на системи освіти та навчання. Зупинимося на основних актуальних тенденціях розвитку освітніх технологій.

Дистанційне навчання. У зв’язку з динамічним розвитком інформаційних технологій за останні десятиліття з’явилися можливості використання дистанційної форми навчання у роботі закладів вищої освіти. Викладачі можуть використовувати відеоконференції, інтерактивні навчальні програми та матеріали, системи тестового контролю тощо.

Адаптовані методи навчання. Завдяки сучасним технологіям в освіті можливо запровадити власні методики викладання та навчання та досвід у сучасній освітній інфраструктурі. Завдяки сучасним ґаджетам та інтерфейсам можна розпочати навчання, виходячи з їхніх потреб, переваг та доступності. Замість універсального підходу до навчання, розробка мобільних додатків для освіти надала новий спосіб навчання на основі потреб здобувача освіти.

«Хмарні» технології відкрили повноцінний доступ до високотехнологічної освіти. Доступність інформації, що зберігається на віддалених (хмарних) серверах (наприклад, Google Диск), дозволила отримати доступ до навчальних програм і матеріалів з будь-якого пристрою та з будь-якого місця на планеті. Окрім простоти доступу та використання, хмарні технології також змогли вирішити проблему зберігання даних.

Штучний інтелект, віртуальна та доповнена реальність у навчанні. Штучний інтелект останнім часом набув значної популярності на ринку. Технологічні компанії можуть використовувати цю технологію для забезпечення навчальних закладів віртуальними наставниками та помічниками викладачів, а також вдосконаленими автоматизованими системами оцінювання. Завдяки цим передовим технологіям здобувачі освіти можуть здобути реальний досвід, перебуваючи у віртуальному середовищі.

Соціальні мережі. Корисність соціальних медіа підтвердилася передовсім при організації групових проєктів. Більше того, онлайн-розмови та хеш-теги, пов’язані з завданнями, можуть допомогти здобувачам побудувати власну спільноту.

Перетворення мови у текст і навпаки. Технологія (он-лайн-перекладач) здатна допомогти здобувачам при вивченні іноземних мов, зокрема для формування словникового запасу, удосконалення навичок правильної вимови слів тощо.

3D-друк. Об’ємний друк, який також відомий як створення прототипів, дозволяє здобувачам освіти навчатися з більш відчутним фізичним досвідом. Студент може легко сформувати своє уявлення про предмет завдяки моделі, створеній на 3D-принтері. 3D-принтери допоможуть учасникам освітнього процесу якнайкраще зреалізувати свої креативні ідеї та здобути більше практичного досвіду.